Tablica organizacyjna na ścianę |DIY

15:07:00


Na Kunsztolandii prezentowałam już pierwszą wersję tablicy organizacyjnej. Był to swoisty eksperyment, który opierał się na połączeniu starego podobrazia, kleju, papieru, pinesek i sznurka. Nie można było tego zawiesić na ścianie, jednak ładnie prezentowało się na mojej komodzie pomiędzy pudełkami a kwiatkiem.


Później pomyślałam, że przydałaby mi się większa tablica i zaczęłam szukać materiałów. Tym razem wiedziałam, że ma zawisnąć na ścianie. Wiecie, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Udało mi się znaleźć dużą ramę po starej i podziurawionej już tablicy korkowej. Dokupiłam wszystkie niezbędne rzeczy i wzięłam się do pracy.
3
Potrzebujecie:
  • stary sznurek (szpagat jutowy)
  • nożyczki
  • klej typu wikol
  • biały spray
  • pineski
  • mini spinacze
Krok 1: Na początku rozłożyłam ramę na części i pomalowałam ją na biało sprayem.
4
Krok 2: Pomalowaną ramę składamy z powrotem i wbijamy pineski, które posłużą nam do umocowania sznurka. Pamiętajcie, by były umieszczone w równych odstępach po obu stronach, bo inaczej będzie krzywo.

5
Krok 3: Mocujemy sznurek obwiązując go wokół pineski i przeciągając przez ramę do sąsiedniej pineski. Możecie to robić kawałkami linki lub zachowując ciągłość (tak, jak na zdjęciu).
6
Krok 4: Gdy nasze "wieszaczki" są gotowe, czas na prace wykończeniowe. Ja postanowiłam owinąć sznurkiem same rogi tablicy. Na początek dobrze jest użyć trochę kleju, by zamocować początek sznurka w pożądanym przez nas miejscu. No i owijamy!

5
Krok 5: Zawieszamy gotową tablicę na ścianie, używamy mini spinaczy (podobnych do tych, których używały nasze babcie do prania) by przypiąć, co tylko chcemy. No i to wszystko!

2
Oto mój sposób na własną wersję tablicy organizacyjnej. Jest to według mnie ciekawa alternatywa dla zwykłej tablicy korkowej.
A Wy?Jakie macie sposoby na organizację?

Może Ci się spodobać

0 komentarze