DIY inspiracje #1: Halloweenowe dekoracje

13:00:00


Halloween powoli zastępuje w naszym kręgu kulturowym listopadowe Andrzejki. Nie ważne, który "straszny" dzień wybierzesz - ważne, byś dobrze się bawił. Najważniejsze jest towarzystwo, ale zadbanie o odpowiednie dodatki i rekwizyty nada otoczeniu ciekawy klimat.


31 października to dla mnie wyjątkowy dzień. Zawsze spędzam go z rodziną na grach i świętowaniu. Wiecie, w końcu urodziny obchodzi się tylko raz w roku. Dla większości z Was jest to jednak dzień, w którym z chęcią organizujecie imprezę rodem z USA. Najważniejsze podczas Halloween jest stworzenie właściwego mrocznego klimatu. Do tego niezbędne będą odpowiednie przebrania, jedzenie oraz dekoracje. I o tych ostatnich jest dzisiejszy post. 

DIY inspiracje to nowa cykl postów, który będzie pojawiał się raz w miesiącu. Wyjątkowo nie będę pokazywała Wam swoich prac i tutoriali, lecz inspiracje z internetu.

10 INSPIRACJI NA HALLOWEENOWE DEKORACJE DIY

1. DYNIE DIY
Jak udowodnił mi internet już wielokrotnie, kreatywność ludzka nie zna granic. Okazało się bowiem, że np. dynie można wykonać z... rury.
[źródło: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/aa/81/da/aa81da7658d288b52be67eff9a6281b8.jpg]
 2. DUCHY I ZJAWY DIY
Pierwsze, co nasuwa mi się na myśl wraz ze stwierdzeniem "straszny", to m.in. duchy, upiory i strzygi. W dzieciństwie przecież wielokrotnie nakładaliśmy na siebie prześcieradło i próbowaliśmy przestraszyć któregoś z domowników. A takie duszki są po prostu świetne!

[http://www.madeinsingapore.sg/wp-content/uploads/2014/11/diy-cheese-cloth-ghost.jpg]
3. PAJĄKI DIY
Tu jest tyle możliwości i materiałów do wykorzystania. Możecie użyć balonów, bandaży, sznurków do zrobienia sieci, zaś pajączki z włóczki, drucików lub po prostu namalować.


 4. NIETOPERZE DIY
To chyba jeden z najczęstszych motywów podczas dekorowania pomieszczeń na imprezę. Oczywiście zaraz po dyni. A tu mamy dwa w jednym! Genialnie się prezentuje.

[https://cdn.tutsplus.com/wp-craft.tutsplus.com/uploads/2013/10/41-Halloween-decorations.jpg]
 5. BUTELKI Z MIKSTURAMI DIY
Każda czarownica kojarzy mi się z magicznymi miksturami w takich starych, potężnych butlach. Odpowiednia charakteryzacja zwykłej butelki, rozstawiamy je po domu i zabawę można zaczynać.

[https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/da/23/1f/da231fba79d813d9c865a0e9c26747cc.jpg]
6.  ŚWIECZKI DIY
To jest chyba najprostsze DIY z wszystkich tu przedstawionych. Kupić jedną czerwoną świeczkę, kilka dużych i... palimy! 

[http://www.fabartdiy.com/wp-content/uploads/2015/08/Easy-to-DIY-Halloween-Decorating-Ideas5.jpg]
7. SZCZURY DIY
Ewentualnie myszy - jak kto woli. Malujemy lub wycinamy i przyklejamy.

[https://www.saveup.com/blog/wp-content/uploads/2013/10/diy-halloween-decor-stairway-rats.jpg]
8. KOTY DIY
W tym projekcie podoba mi się jego prostota Kilka czarnych grubszych kartek i lampki choinkowe. Rozwieszamy po pokoju i gasimy światło! Miau!
[http://cdn.homedit.com/wp-content/uploads/2013/10/cat-halloween-black.jpg]
9. CZASZKI DIY
To jest bardziej skomplikowana sprawa, jednak warto poświęcić parę godzin i uzyskać taką świetną dekorację na ścianie. Moje serce podbiła ta z wąsami - w końcu nazwisko zobowiązuje!

[http://lollyjane.com/wp-content/uploads/2013/08/DIY-Halloween-skull-plaques-LollyJane.jpg]
 10. NAWIEDZONE LUSTRA DIY
 Zwykła ramka, folia aluminiowa i ozdoby. Genialne w swojej prostocie!
[http://www.runwaydaily.com/.a/6a00e54ed9ed538833014e8b9b0b2e970d-400wi]
Wszystkie przedstawione tu inspiracje można wykonać spokojnie w domu. Większość wcale nie wymaga wielkich wydatków. Warto je wypróbować, jeśli organizujecie imprezę Halloweenową lub w przyszłości będziecie chcieli urządzić zabawę Andrzejkową.

A Wam która dekoracja najbardziej się podoba? A może macie własne sprawdzone pomysły?
  

Może Ci się spodobać

0 komentarze