Jak w trakcie choroby
nie przeleżeć cały dzień w łóżku
i produktywnie spędzić czas?

12:52:00

Czy znasz ten scenariusz? Przychodzi jesień, wszystko pięknie, aż nagle jedyne na co masz ochotę, to zamienić się kocykowe buritto, twoim najlepszym przyjacielem stają się chusteczki, a główne składniki diety ograniczają się do leków. Przeziębienie to wredna jędza, która zamyka nas w domu. Jak jednak w trakcie choroby nie przeleżeć całego dnia w łóżku i produktywnie spędzić czas?


Moi rodzice mieli ze mną niezłe utrapienie. Moja odporność od zawsze była bardzo słaba, więc non stop chorowałam. Wiele dni przez to spędziłam w domu, próbując zabić jakoś czas.  Wiadomo, że najlepiej przeleżeć cały dzień pod kocem, gdy głowa lgnie do poduszki i nic się nie chce. Warto jednak wykorzystać chwile, gdy czujmy się lepiej i spędzić czas produktywnie. 

Oto moje 10 pomysłów na produktywne zajęcia, gdy wredna jędza zwana przeziębieniem  wprowadza się do nas bez zapowiedzi na kilka dni:
1. Przeczytaj książkę, którą od dawna chciałeś przeczytać.
W roku akademickim bardzo trudno mi się zebrać do przeczytania książek dla przyjemności. Prawdopodobnie wynika to z faktu czytania dużej ilości tekstów na zajęcia. W wolne dni staram się czytać chociaż przez 30 minut.  Dlatego warto wykorzystać dni spędzone w domu na sięgnięcie po książkę, którą od dawna odkładaliśmy na później.

2. Uporządkuj dokumenty i inne ważne papiery.
Zazwyczaj niełatwo jest mi się do tego zmusić. Warto jednak od czasu do czasu zajrzeć do swojego domowego archiwum i uporządkować swoje dokumenty. Gwarantuję, że dzięki takim selekcjom, nie będziecie musieli nerwowo wertować papierów w poszukiwaniu właściwego świstka.

3. Poszukaj nowych przepisów i zaplanuj posiłki na najbliższy tydzień.
Właśnie jestem w trakcie ogarniania swoich nawyków żywieniowych ze względów zdrowotnych. Dlatego szukam ciekawych i smacznych przepisów do wypróbowania w najbliższym czasie. Mam nadzieję, że pomoże mi w tym arkusz planów posiłków stworzony przez Magdę z My Pink Plum.

4. Uporządkuj skrzynkę mailową.
Staram się to robić na bieżąco. Zdarza się jednak, że ilość maili mnie przytłacza. Gdy jesteśmy przyklejeni do łóżka i kocyka, to warto poświęcić temu trochę czasu.

5. Poszukaj inspiracji w internecie.
Najróżniejszych! Może to być inspiracja na jesienne stylizacje, na prezenty gwiazdkowe, tutoriale, itp. Jeżeli coś mi się podoba, to zawsze zapisuję plik w specjalnym folderze na dysku.

6. Posprzątaj pokój i zrób selekcję bibelotów/ubrań. Napraw zepsutą odzież.
Jeżeli mamy więcej siły, to możemy pokusić się o zabawienie się w Perfekcyjną Panią Domu. Zetrzyj kurze, uporządkuj szafkę w kuchni. odkurz dywan czy zrób selekcję ubrań.  
Ja zawsze odkładam na później zszywanie ubrań. Może to jest dobry czas na ich naprawienie w końcu tej małej dziurki w swetrze?

7. Poczytaj teksty obowiązkowe na zajęcia.
Wiem, że ostatnim, na co w trakcie choroby mamy ochotę, to praca, ale czasami warto się zmusić. Później będziemy mieć więcej czasu dla siebie.
8. Zrób coś kreatywnego własnoręcznie.
No tego chyba tłumaczyć nie muszę. Jako rękodzielnik, który zarządza dwiema stronami na FB  dotyczącymi kreatywności, cały czas wyszukuję ciekawych linków. Czasami natrafiam także na tutoriale, które mam ochotę wypróbować. I to robię! :)

9. Zrób listę filmów do obejrzenia w jesienne wieczory.
Wiele razy z P. zastanawiamy się wieczorami nad filmem do obejrzenia. Dlatego warto wejść na serwisy filmowe i poszukać propozycji, które nas zainteresują. Z tak przygotowaną listą nie będzie trzeba marnować czasu, tylko wybierzecie jeden z zapisanych tytułów.

10. Nadrób odcinki ulubionych seriali.
Mało produktywne? Gdy głowa boli potwornie, nos zamienia się kran, a dreszcze przechodzą przez całe ciało, to nawet skupienie się na odcinku "Przyjaciół" może być wyczynem.Dlatego obejrzycie to, na co macie ochotę.

A Wy co robicie, gdy dopada Was wredna jędza zwana przeziębieniem?

Może Ci się spodobać

0 komentarze