Uchwycone w kadrze #10: Październik to nie tylko Halloween

16:57:00


Październik to dla mnie zawsze wyjątkowy miesiąc. To nie tylko piękna złota jesień, rozpoczęcie roku akademickiego, ale także jeden wyjątkowy dzień, w którym osiągam wyższy stopień wtajemniczenia życiowego.

Uchwycone w kadrze to seria wpisów, w których za pomocą zdjęć staram się przekazać pewne treści. Od niedawna pełnią funkcję też podsumowania miesiąca, które, ku mojemu miłemu zaskoczeniu, czytacie bardzo chętnie. Inne posty z tej kategorii znajdziecie w odpowiedniej zakładce powyżej. :)
PRYWATA Z PAŹDZIERNIKA
Październik to jeden z moich ulubionych miesięcy w roku. Należę do tego gatunku studentów, którzy czekają na nowy rok akademicki, więc gdy nadszedł 1 października, to byłam mocno podekscytowana. Ku mojemu zdziwieniu entuzjazm nie opuścił mnie do tej pory i nawet problemy zdrowotne nie sprawiły, że moje zaangażowanie jest mniejsze. Rozpoczęłam już na poważnie pracę nad swoją magisterką, której efekty (mam nadzieję) kiedyś ujrzycie.

 Październik to dla mnie też początek pięknej jesieni. Ludzie narzekają, że zimo, że ponuro, że ciemno, że pada, że do czterech liter. Staram się takich ludzi nie słuchać, by nie zepsuć sobie nastroju. O tej porze roku zawsze zachwycam się otaczającym mnie światem. Bo matka natura właśnie w tym czasie pokazuje nam prawdziwe dzieła sztuki. Ostatnio na koneserkowym fanpage'u zachwycałam się piękną mgłą, jaka powitała mnie rankiem, gdy odsłoniłam zasłony. "Ochy" i "achy" wydobywały się z moich ust przez blisko 10 minut.
W październiku jest też jeden wyjątkowy dla mnie dzień, który jest związany z osiąganiem przeze mnie kolejnego stopnia wtajemniczenia. Dzisiaj, 31 października, wielu z Was będzie bawiło się na Halloweenowych imprezach lub spędzi dzień w drodze, wracając do domu na Wszystkich Świętych. Ja jednak, jak co roku, zamierzam wraz z rodzinką celebrować wskoczenie na 23 poziom. Zgadza się, dzisiaj obchodzę swoje 23 urodziny.
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA MNIE!KONESERKA NA INSTAGRAMIE
Powiem szczerze, bardzo zaangażowałam się w prowadzenie Instagrama. Zaskoczyło to nawet mnie, ponieważ na początku nie byłam przekonana do tego medium. Niemniej jednak jest to nie tylko świetne źródło inspiracji, ale pretekst, bym codziennie robiła zdjęcia. Nawet kubka herbaty, ale takie chwytanie codzienności pozwala na docenianie drobnych rzeczy i cieszenie się nimi.

Zapraszam serdecznie wszystkich do śledzenia moich poczynań na instagramie.

CO SIĘ DZIAŁO NA BLOGU?
Mam nadzieję w ciągu najbliższego miesiąca uda mi się uzyskać normę pisania m.in. 10 wpisów. Ważne, że blog się cały czas rozwija i od dłuższego czasu nie schodzę poniżej 6. Będzie coraz lepiej, ponieważ mam wiele nowych pomysłów, którymi chciałabym się z Wami podzielić. Jeżeli macie jakieś sugestie, to piszcie śmiało! :)

Co mogliście przeczytać:

1. Halloweenowe dekoracje
Przygotowałam dla Was listę 10 inspiracji na dekoracje Halloweenowe. Prawdopodobnie spóźnialscy już nie dadzą radę skorzystać z pomysłów, jednak w listopadzie czekają nas jeszcze Andrzejki. Nic się nie zmarnuje. :)
 
2. Herbata na dobry początek dnia 
Jestem herbatoholikiem. I potrafię wypić nawet dziesięć kubków jednego dnia. Uwielbiam eksperymentować i szukać nowych smaków. W tym poście przedstawiłam Wam zestawienie różnych rodzajów herbaty.

3. Moje pomysły na produktywne spędzenie czasu podczas choroby
Niestety, w październiku nie obyło się bez przeziębienia, które do tej pory jeszcze trochę mnie trzyma. Spędziłam prawie tydzień w domu. O ile dwa dni mogę przeleżeć bez marudzenia, o tyle trzeciego już szukałam sobie zajęcia. Oczywiście produktywnego. :)

4. Druga część propozycji na ręcznie robione prezenty
Twierdzę, że ręcznie robione prezenty są najlepsze i będę tego stanowiska bronić jak niepodległości. Tym razem przygotowałam moje propozycje na prezenty DIY dla pań.

5. Czy bycie miłym to przekleństwo?
Wraz z trzema blogerkami, które zapewne znacie, zastanawiałyśmy się, czy bycie miłym w dzisiejszych czasach może stać się przekleństwem.

6. Tutorial, dzięki któremu będziecie mogli wykonać prosty wzór na koszulce
Zwykła koszulka? Czegoś jej brakuje? Chwytaj za farbę, pędzel i malujemy! Trójkąty, trójkąty, widzę trójkąty.CO MOGĘ WAM POLECIĆ?
1. Krem-maska do stóp Lirene (na problematyczne stopy jest idealna, ale tylko na noc i w skarpetkach) 2. Peeling mikrozłuszczający Tołpy (na razie kupiłam mini opakowanie - tak na spróbowanie, ale zdecydowanie polecam) 3. Mini krem do rąk Regital (piękne i poręczne opakowanie oraz śliczny zapach) 4. "Bloger i social media" Kominka (biblia blogerów, a jednocześnie moja lektura do pracy magisterskiej; świetnie się czyta i stanowi kompendium wiedzy dla blogerów) 5. Nowy notatnik od mamy (piękny kolor; puste kartki, które czekają na zapisanie) 6 Herbata Moshi Moshi z Five o'clock (opisałam ją Wam w wpisie o herbatach; jest po prostu doskonała!)


A jak Wam minął październik?

Może Ci się spodobać

0 komentarze