DIY - inspiracje: Wprowadź wiosnę do domu!

10:39:00


Ostatnio wiosnę nie tylko widać za oknem, ale i ją czuć. Kwiaty, świeże powietrze i woda pachną tak charakterystycznie tylko o tej porze roku. Słońce budzi nas każdego dnia, przebijając się przez zasłonięte zasłony. Może warto wprowadzić wiosnę także do naszych mieszkań? 

Wiosna kojarzy mi się przede wszystkim z intensywnymi kolorami i kwiatami dookoła. Nic dziwnego, że szukając inspiracji do tego wpisu instynktownie szukałam tulipanów, zieleni czy żółtego. Uwielbiam dekorować mieszkanie (czy obecnie wynajmowany pokój) w zależności od pory roku i po powrocie do Białegostoku nie omieszkam dodać kilku nowych dodatków. 

Dzisiaj przygotowałam dla Was pięć prostych inspiracji + jeden dla mnie punkt obowiązkowy, który podbił moje serce dwa lata temu.  

1. Kwiaty w świeczniku od minimalisti.com
Przypominają mi w pewien sposób lilie unoszące się na wodzie. Wystarczy świecznik o ciekawym kształcie i kwiat (żywy lub sztuczny) i uzyskamy ciekawą dekorację.

[źródło: http://www.minimalisti.com/decoration/easter/06/easter-spring-decorating-ideas-flowers.html]

2.Kolorowe obrazy z rowerem
Jestem ogromną fanką rowerów. Uwielbiam jeździć i zawsze wyczekuję tego wiosennego ciepła, by móc ruszyć na mojej kobyłce i uwolnić endorfiny. Jeżeli też odczuwasz taką sympatię do tego środka transportu, to te obrazki na pewno podbiją Twoje serce. Gwarantuję, rozweselą każde wnętrze!

[źródło: http://ldskft.net/]

3. Kolorowe doniczki na zioła i kwiaty od thecraftables.com
W tym projekcie się zakochałam. Zwykłe ceramiczne doniczki wystarczy pomalować na intensywny kolor, dodać złoty akcent i zupełnie inaczej wyglądają. I założę się, że kwiatki dużo lepiej rosną ;)
[źródło: http://thecraftables.com/diy-ideas-4/]

 4. Jaskółki wśród chmur od homejpg.pw
Uważam, że to świetna dekoracja do pokoju dziecka, choć nie tylko. Trochę waty, żyłki, czarnego papieru i dwa kijki, a uzyskujemy naprawdę ciekawy efekt.

[źródło:http://www.homejpg.pw/2015/12/29/handmade-home-decor-ideas/handmade-home-decor-ideas-decor-with-home-decor-ideas-archives-page-3-of-4-modern-interior-and-decor/]

5. "Mówiące" słoiczki od decoist.com
Każdy w domu ma jakiś pusty słoik. Najczęściej je wyrzucamy lub wynosimy do piwnicy. A wystarczy użyć odrobiny farby tablicowej i uzyskujemy ciekawy wazonik, na którym możemy coś napisać za pomocą kredy.

[źródło:http://www.decoist.com/2013-03-25/20-colorful-spring-party-ideas/]
+ 6: Bawełniane tulipany od Jobuko 
Uważam to za najpiękniejszą dekorację, jaka może być. Może to kwestia mojej miłości do tulipanów, a może po prostu zachwyca mnie sam pomysł. Tak czy siak - bawełniane kwiaty z całą pewnością rozweselą wnętrze. Ba! I nie zwiędną ;)
[źródło: http://art-madam.pl/dekoracje/bawelniane-tulipany,135393,660]

Która z propozycji najbardziej Wam się spodobała?

Może Ci się spodobać

0 komentarze