Jak odnowić starą torbę ekologiczną

19:23:00

 
Torby ekologiczne cieszą się popularnością od kilku lat. Już nie służą tylko do noszenia zakupów, ale stanowią ciekawy dodatek do codziennej stylizacji. Dziś pokażę Wam, jak odnowić starą torbę ekologiczną  i nadać jej nowy, ciekawy wygląd.

Mam swoją ulubioną torbę ekologiczną. Czarna, na długich rączkach z nieciekawym napisem reklamującym pewną organizację studencką. Już od dłuższego czasu zastanawiałam się, co mogę z nią zrobić, bym mogła nosić ją bez konieczności zakrywania frontu. Po ostatnim malowaniu poduszek zostało mi jeszcze trochę starego prześcieradła. Stwierdziłam, że idealnie się nada. Dziś troszkę poszyjemy i pomalujemy. Zapraszam!

POTRZEBUJECIE:
- kawałek materiału
- klej do tkanin, np. Magiczny
- pędzel
- farba do tkanin (różne kolory w zależności od tego, co chcemy namalować)
- torba bawełniana
- ołówek
- nożyczki

Krok 1. Z kawałka materiału wycinamy prostokąt. Ma on zakryć nasz nadruk. Powinien być o 1 cm większy z każdej strony tak, abyśmy mogli zgiąć krawędzie i dopasować do torby. W ten sposób unikniemy nieestetycznych śladów po nożyczkach.

Krok 2. Prostokąt przyszywamy do torby. Możemy sobie pomóc szpilkami. Po wszystkim rozprasowujemy materiał za pomocą żelazka

Krok 3. Teraz najprzyjemniejsza część - malowanie! Za pomocą ołówka naszkicujmy to, co chcemy, by ozdabiało naszą torbę. 

U mnie to para, która chce się pocałować. Mój autorski projekt zainspirowany zaciekiem na szybie ;)

Krok 4. Teraz za pomocą farby poprawiamy szkic i uzupełniamy go o kolor. Gdy skończymy, odkładamy do wyschnięcia i po 24 h zabezpieczamy żelazkiem.


A jak Wam się podobają takie torby ekologiczne? Używacie?

Może Ci się spodobać

0 komentarze