Odnawiamy koszyczek na wiosnę

12:33:00


Dzisiaj równonoc wiosenna, ale pogoda za oknem bardziej przypomina zimę. Trzeba zatem zaprosić wiosnę do domu. Niedziela to idealny czas na rękodzieło. Zatem odnówmy coś!

Ostatnio pokazuję Wam proste tutoriale, ponieważ wiem, że takie rozwiązania są najlepsze. Lubię odnawiać różne przedmioty i nadawać im nowy wygląd. Tak było i tym razem. Od jakiegoś czasu bardzo dużą uwagę przywiązuję do kwiatów w domu. Nie tylko doniczkowych (o których posiadanie kiedyś bym się nie podejrzewała), ale także ciętych. Na  moim instagramie lub facebooku mogliście zobaczyć świeże żonkile oraz tulipany, które idealnie poprawiały humor i nadawały lekkości wnętrzu. 

W Biedronce kupiłam natomiast hiacynt w koszyczku w nie do końca moim kolorze. Zależało mi przede wszystkim na cebulce, którą chciałam wsadzić do małego słoiczka, jednak ta okazała się za duża. Odstawiłam więc ten różowy koszyczek z kwiatem na półkę i stał przez kilka dni. Dzisiaj postanowiłam go przemalować, by bardziej pasował do reszty dodatków.

POTRZEBUJECIE:
- koszyczek
- farba akrylowa w ulubionym kolorze (ja wybrałam biel)
- wstążeczka do ozdoby
- nożyczki
- pędzel

Koszyczek w środku miał folię, która ma zapobiec wylewaniu się wody z doniczki. Postanowiłam, że wnętrze zostawię w spokoju, skoro i tak nie będzie go widać. Skupiłam się przede wszystkim na zmianie koloru zewnętrznej ścianki.

Krok 1. Za pomocą nożyczek usunęłam rączki. Niestety, nie udało się ich wyjąć, jednak w innych egzemplarzach może pójść łatwiej.

Krok 2. Na blat połóż gazetę, która zabezpieczy powierzchnię przed ubrudzeniem. Jeżeli zależy Ci na idealnie białym koszyczku, możesz użyć papieru ściernego, który zetrze oryginalny kolor. Ja zdecydowałam się na odcień bladoróżowy, który powstał z połączenia białej farby i intensywnego różu pojemniczka.

Krok 3. Malujemy! Najlepiej będzie, jeśli użyjesz szerokiego, płaskiego pędzla. Nakładaj farbę cienkimi warstwami, dzięki czemu uzyskasz ładne pokrycie.

Krok 4. W przerwy między pasmami wikliny wsuń kilka razy pędzel namoczony w farbie, by zamalować przebijający się ze szpar kolor.

Krok 5. Wyszedł mi piękny bladoróżowy kolor. Teraz wystarczy poczekać, aż koszyczek wyschnie.

Krok 6. Oczywiście nie mogło zabraknąć elementu ozdobnego. Przewiąż koszyczek cienką różową wstążeczką w białe kropki.

Krok 7. Czas włożyć doniczkę w hiacyntem do naszego koszyczka.I gotowe!

Koszyczek idealnie pasuje teraz do wnętrza i dodatkowo je rozwesela. 


A jakie są Wasze sposoby na wprowadzenie wiosny do domu? :)

Może Ci się spodobać

0 komentarze