10 rzeczy, które warto zrobić
w ostatnim miesiącu wakacji

11:00:00


Prawie miesiąc wakacji za nami. Mimo, że lipiec nas nie rozpieszczał z temperaturą, to warto było korzystać z każdej wolnej chwili. Nieważne, czy chodzimy do szkoły, jesteśmy studentami czy pracujemy i dwa długie miesiące bez zobowiązań pozostają jedynie w sferze marzeń. Wakacje to ten moment, kiedy możemy pozwolić sobie na więcej.


1. WYBRAĆ SIĘ NA WYCIECZKĘ W MIEJSCE, W KTÓRYM NIGDY SIĘ NIE BYŁO

I wcale nie musi to oznaczać dalekich podróży. Przyznajcie się - ile z Was nie zna dokładnie swoich okolic? Przyznaję się  bez bicia, że mieszkam w Białymstoku od 5 lat i nigdy nie byłam w Tykocinie. Może to właśnie odpowiedni moment? Bierzcie mapy lub chwytajcie za komputery, zróbcie szybki rekonesans i do dzieła!

2. NAUCZYĆ SIĘ CZEGOŚ NOWEGO


Zacznij naukę języka, wypróbuj nowy przepis kulinarny, naucz się szyć czy przybijać gwóźdź. Możliwości jest wiele. Czasem gdy się nudzę (nie bywa to często, ale jednak się zdarza) próbuję nauczyć się na nowo pisać lewą ręką. Może w sierpniu w końcu moje "lewe" pismo nie będzie przypominało prób 4-latka?

3. SPRÓBOWAĆ NOWEJ POTRAWY

Moja przygoda z Pad Thai zakończyła dość niefortunnie, ale jest jeszcze tyle potraw, które chciałabym spróbować. Kurczak z czekolada i chilli to coś, co od dawna za mną chodzi. Jeżeli nie masz możliwości wyjechać, to poszukaj menu lokalnych restauracji wybierz jedną rzecz, którą chciałbyś spróbować. A potem weź znajomych pod pachę i idźcie razem do lokalu :)

4. PRZEROBIĆ WŁASNORĘCZNIE CIUCH NA LATOUczę się szyć na maszynie. Ten punkt można spokojnie połączyć z pomysłem nr 2 i spróbować uszyć materiałowe szorty czy przerobić długi spodnie na krótkie. Uwielbiam to uczucie, gdy wychodzę w własnoręcznie stworzonych kreacjach - dodaje mi to centymetrów z dumy (a i tak jestem wysoka).

5. POSADZIĆ ZIOŁA NA BALKONIE

Mój ogródek się rozrasta. Najlepsze są chwile, gdy gotuję obiad lub przygotowuję napoję i lecę na balkon po listek oregano czy mięty. Wspaniale też pachnie w pokoju, gdy tylko gałązki się poruszają na wietrze.

6. WYBRAĆ SIĘ NAD JEZIORO NA PIKNIK

To jest moje marzenie - namówić Szarookiego na wycieczkę nad jezioro i urządzenie pikniku na trawie. Chociaż raz nie zwracaj uwagi na wszechobecny piasek i mrówki. Spróbuj się zrelaksować, popijając lemoniadę i jedząc własnoręcznie przygotowane przekąski.

7. POJECHAĆ DO ZNAJOMEGO, KTÓREGO DAWNO SIĘ NIE WIDZIAŁO


Rozmawiasz ze swoim znajomym na Facebooku lub przez telefon i cały czas powtarzacie sobie, że musicie się spotkać? Spakuj plecak i pojedź do niego chociaż na jeden dzień. Ciekawa przygoda i możliwość wygadania się za wszystkie czasy.

8. ZJEŚĆ ARBUZA NA 5 SPOSOBÓW

Da się? Oczywiście, że się da. Zróbcie napoje, sałatki, łódeczki. Pizza z arbuza? Proszę bardzo. Nie dość, że się orzeźwicie, to wymyślając kolejne sposoby będziecie dobrze się bawić.

9. PRZECZYTAĆ TYLE KSIĄŻEK, ILE SIĘ DA


Na mojej półce stoją książki, które wręcz wołają: "Kupiłaś nas i co? Mamy tu tak stać?!". Warto oderwać się chociaż na moment od  komputera, by przeczytać choć kilka stron dziennie. Oczy może nie odpoczną, ale zawsze to zmiana obiektu, w który się wpatrujemy ;)

10. ZROBIĆ GENERALNY PORZĄDEK W POKOJU/MIESZKANIU

To, co pół roku pisania magisterki może zrobić z pokojem, w którym mieszkasz, jest zatrważające. Dzisiaj rozpoczęłam odgruzowanie przestrzeni. Może do końca sierpnia skończę. Warto zrobić selekcję ubrań, pamiątek oraz szpargałów.

A Wy co dodalibyście do tej listy? 

Może Ci się spodobać

0 komentarze