6 sposobów na pisanki wielkanocne

20:07:00

Wielkanoc tuż tuż, a wraz z nią malowanie pisanek. W tym roku postanowiłam wypróbować kilka nowych sposobów na ozdobienie jajek i przygotowałam dla Was aż sześć propozycji. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie...

Gdy byłam mała, w Wielką Sobotę siadałyśmy z siostrą oraz mamą w kuchni i malowałyśmy pisanki. Moje zawsze były pokraczne i z zazdrością patrzyłam na egzemplarze mojej siostry. Teraz gdy to wspominam, to stwierdzam, że obie nie byłyśmy w tym najlepsze. Nie o to jednak w tym wszystkich chodziło - istotą było wspólne spędzenie czasu. Wracając jednak do pisanek. Planując posty na kwiecień wiedziałam, że musi się pojawić wpis o jajkach i zastanawiałam się, jakie ich wersje mogłabym Wam pokazać. Dzisiaj przedstawiam Wam trochę nieszablonowe i nietypowe dla mnie sposoby.

SPOSÓB 1: Wyklejanka

Za pomocą dziurkacza wycięłam z kolorowych kartek serduszka i za pomocą zwykłego kleju przymocowałam je do jajka. Uprzednio możecie je pomalować na wybrany kolor, ja jednak postawiłam na naturalną barwę. Na koniec całość obwiązałam delikatną różową wstążką w groszki i zawiązałam kokardkę.


SPOSÓB 2: Metaliczna


Za pomocą metalicznym mazaków narysowałam na skorupce geometryczne kształty - trójkąty i koła. Poczekałam, aż wszystko dokładnie wyschnie i gotowe. Troszkę przypomina mi smocze jajo ;)


SPOSÓB 3: Piórkowa


Ostatnio w sklepie kupiłam piękne kolorowe piórka. Za pomocą nożyczek przycięłam je, aby nie były za duże i za pomocą kleju przymocowałam je do jajka, zostawiając odkryte miejsce z przodu. Całość obwiązałam ozdobną wstążką.


SPOSÓB 4: Sznurkowa


Ponownie postawiłam na naturalną barwę jajka. Obwiązałam je kilka razy kolorowym sznurkiem. W ten sposób uzyskałam wyraźnie oddzielone połówki - na górnej metalicznym srebrnym mazakiem narysowałam kropki, na dolnej - zygzaki.


SPOSÓB 5: Naklejkowa


To moja najprostsza i najszybsza propozycja. Na jajko nakleiłam po prostu wybraną naklejkę - w tym przypadku z napisem. Można uprzednio pomalować je na wybrany kolor.


 SPOSÓB 6: Koronkowa

Najpierw pomalowałam jajko na biało. Następnie obwiązałam je koronką (możecie też odmierzyć odpowiednią jej długość i zszyć końce), ozdabiając wcześniej małą gałązką bazi.Która propozycja najbardziej Wam się spodobała? No i jakie macie sposoby na malowanie pisanek. Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Może Ci się spodobać

0 komentarze