6 sprawdzonych sposób na wykorzystanie spinaczy

15:29:00

Lubimy ułatwiać sobie życie. Nie ma w tym nic złego - w końcu jesteśmy praktyczni. Na to konto postanowiłam stworzyć dla Was wpis, w którym pokażę Wam moje sprawdzone sposoby na wykorzystanie... spinaczy!

Lifehacki, ułatwiacze życia - nazwy są różne, jednak zawsze chodzi o o jedno. O to, by żyło nam się łatwiej. No bo dlaczego nie? Życie i tak jest wystarczająco skomplikowane, żeby użerać się z codziennymi drobnymi sprawami. Plączące się kable, walające się wszędzie zdjęcia i karteczki z przypomnieniami... Można te  "problemy" rozwiązać za pomocą prostych patentów ze spinaczami. Zapraszam!

  •  DO ZAWIESZENIA ZDJĘĆ...

Lubię ten patent i z chęcią wykorzystałam go na swojej tablicy organizacyjnej. Wystarczy przymocować sznurek i  z pomocą spinaczy zawiesić zdjęcia. Ja uwielbiam trójkątne złote spinacze z Flying Tiger Kopenhagen.

  • JAKO ZAKŁADKA...Tutaj sprawdzą się zwykłe spinacze do papieru. Wystarczy przyczepić do nich wstążkę lub sznurek i zakładka gotowa. Prościej być nie może!

  • W PODRÓŻY...
Jest to fajny sposób, jeśli wyjeżdżamy gdzieś i nie mamy kubeczka, w którym moglibyśmy umieścić pastę i szczoteczkę. Żeby nie kłaść jej z powrotem do etui lub bezpośrednio na umywalkę, wystarczy zapiąć wokół niej klamerkę do papieru i po problemie. Wyschnie i nie będzie mieć kontaktu z niepotrzebnymi bakteriami.

  • DO OKIEŁZNANIA SŁUCHAWEK...

Też macie problem z plączącymi się słuchawkami? Potrafi to doprowadzić do szewskiej pasji. Dlatego zaczęłam stosować klamerki, które skutecznie potrafią okiełznać niesforne kable.

  • DO OZNACZANIA ROŚLIN...


Jeden z moich ulubionych sposobów. Na drewnianych klamerkach wystarczy napisać nazwę rośliny, zaczepić o łodygę lub doniczkę i gotowe. Przydatne zwłaszcza, gdy dopiero siejecie rośliny i nie chcecie się później zastanawiać, co dokładnie znajduje się w której doniczce.


  • DO ZAMYKANIA OTWARTYCH OPAKOWAŃ...

Bardzo fajny patent, jeśli macie otwarte opakowania mąki, makaronów i innych produktów spożywczych. W ten sposób nic nie będzie wietrzeć i zachowa dłuższą świeżość.A Wy do czego jeszcze użylibyście spinaczy? Który z tych sposobów był Wam znany? Dajcie znać w komentarzach!

Może Ci się spodobać

0 komentarze