Czarodziejką być, czyli biżuteria
i ozdoby w serii gier o Wiedźminie

19:06:00


Czarownice i czarodziejki. Niby nazwa podobna, jednak różnica może być znacząca. Pierwsze kojarzą mi się z miotłami i czarnymi kotami. Drugie - z wytwornością i elegancją. Dlatego dzisiaj przyjrzymy się kobietom obdarzonymi mocami wprost ze świata Sapkowskiego.

Przyznaję się bez bicia, że z Geraltem i jego ferajną zapoznałam się dopiero w zeszłym roku i paradoksalnie zaczęłam od gry, a nie od książki (o wpadce filmowej w ogóle nie wspomnę). W arcydziele od Grupy CD Projekt zakochałam się niemal od razu i doceniałam wszystkie detale. Mojej uwadze nie mogły umknąć stroje oraz dodatki, w jakie byli ubrani bohaterowie. Również tutaj zadbano o szczegóły, dzięki czemu możemy podziwiać piękne kreacje. 

Dzisiaj przyjrzymy się ozdobom, które chętnie zakładały czarodziejki!


  • YENNEFER
[źródło: http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Czarodziejka]
Yen. Od początku miałam problem, czy ją lubić, czy jednak nie, ale nie o moich odczuciach mieliśmy rozmawiać. Można jej wiele zarzucić, ale na pewno nie braku stylu. Oprócz rękawiczek, najbardziej charakterystyczną ozdobą czarodziejki jest gwiazda na szyi. Obecnie nazwalibyśmy to chokerem z zawieszką z motywem gwiazdy. Próbowałam wyobrazić sobie Yennefer bez tego naszyjnika, ale nie było to łatwe - tak doskonale ją uzupełnia, że przestał być tylko amuletem, a stał się integralną częścią postaci.

  •  TRISS MERIGOLD
[źródło: http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Czarodziejka]
Kolejna ważna kobieta w życiu Geralta. Oprócz dziewczęcych koczków na głowie, na jej szyi możemy zobaczyć naszyjnik na rzemyku - metalowy ze zdobieniami, kamieniami i "wypełnieniem". Gdyby nie kolor, kojarzyłby mi się z zawieszkami zalanymi żywicą. Oprócz tego w pamięć zapadła mi lisia maska, którą nosiła podczas balu w dodatku "Krew i wino". Zdecydowanie do niej pasowała!

  • FILIPPA EILHART
[źródło: http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Czarodziejka]
Cóż za osobowość. Filippa jest sama w sobie charakterystyczna, ale to, co w grze przykuło moją uwagę, to dwa szare piórka na czubku głowy, przyczepione do zaplatanej opaski w kolorze włosów. Wygląda bardzo etnicznie, jeśli weźmiemy pod uwagę fryzurę bohaterki, czyli dwa warkocze. Świetnie się prezentuje i od razu wiadomo, że mamy do czynienia z szarą sową.

  • KEIRA METZ
[źródło: http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Czarodziejka]
Keira w grze kojarzy mi się z folklorem. Duże korale z drewna i bursztynu luźno zwisające z szyi, bransoletki z rzemieni i materiałów, sznurek zamiast paska wokół bioder. Nie uważam jej za wyjątkowo pięknej, ale zdecydowanie jest kobieca i swoje atuty podkreśla zarówno ubiorem, jak i właśnie dodatkami.

  • ASSIRE VAR ANAHID 
[źródło: http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Czarodziejka]

Kobieta o surowym wyglądzie, przywodzi mi na myśl cygańskie wróżki. W swoim ubiorze ma kilka charakterystycznych elementów - przede wszystkim okrycie głowy i pas-krzyżak zawieszony na klatce piersiowej. Paradoksalnie ta druga ozdoba przykuła moją uwagę jako pierwsza i, o dziwo, bardzo przypadła mi do gustu. Ma w sobie coś ciekawego, co dodaje "ostrości" całej stylizacji. Obie pojawiają się w każdym portrecie czarodziejki, a całą stylizację możemy podziwiać na kartach do Gwinta.

  • SHEALA DE TANCARVILLE
[źródło: http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Czarodziejka]
Szczerze? Ta kobieta wie, jak się wyróżnić z tłumu. Takie okrycie głowy trudno jest przegapić, jeśli mija się je na ulicy. Sheala na pewno musi się natrudzić, aby nałożyć swoją ozdobę. Mnie zastanawia jednak jedna rzecz - czy nie jest w niej gorąco? Zawsze intrygowało mnie, jak wykonać taką "czapkę", aby nie była zbyt ciężka i jednocześnie stabilnie utrzymywała się na głowie. Warto również zwrócić uwagę na kamienie po środku ozdoby.

  • FRINGILLA VIGO
[źródło: http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Czarodziejka]
Podobnie jak w przypadku Assire, Fringilla posiada skórzany pas-krzyżak na klatce piersiowej. Nic dziwnego -w końcu były przyjaciółkami z loży. Podobają mi się jednak najbardziej jej ozdoby z pergaminów, które okalają okolice bioder. Idealnym wykończeniem jest symbol gwiazdy.

  • SABRINA GLEVISSIG
[źródło: http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Czarodziejka]Sabrina oprócz bardzo kobiecej i wymownej sukni, nie posiada żadnej biżuterii. Jedyną ozdobą jest kołnierz przypominający kryzę. Wydłuża on szyję, ale jednocześnie może powodować minę żaby. Zdecydowanie dodaje on charakteru całej stylizacji, jednak znów nie mogę pozbyć się wrażenia, że jest on potwornie niewygodny.Ach, czarodziejką być. Zdecydowanie każda z tych kobiet jest wyjątkowa na swój sposób. Pomijając charaktery i historię, możemy podziwiać wyjątkowe kreacje. Gdybym miała zdecydować, która z nich jest moją ulubioną, wybór prawdopodobnie padłby na Filippę. Opaska z piórkami bardzo wpisuje się w moją estetykę.

A która ozdoba najbardziej przypadła Wam do gustu? No i którą chcielibyście zobaczyć w formie tutorialu (O nie! Wygadałam się...)? Dajcie znać w komentarzach.

Może Ci się spodobać

0 komentarze