Sukulenty w miskach

18:00:00

Parę miesięcy temu zakochałam się w sukulentach i od tamtej pory moja kolekcja sukcesywnie rośnie. Kilka dni temu dostałam od mamy kilka okazów z ogrodowego skalniaka, więc postanowiłam skorzystać z okazji pokazać Wam mój sposób na wyeksponowanie tych roślin. Miski w dłoń i do dzieła!


Obecnie w domu mam siedem doniczek z sukulentami i doskonale zdaję sobie sprawę, że to jest nic w porównaniu z kolekcjami innych. Mimo że ciągle znajduję kolejne "ślicznotki" w sklepach, to powstrzymuję się od zakupów - gdzieś z tyłu głowy cały czas siedzi myśl, że może w niedalekiej przyszłości znowu będę musiała się przeprowadzać i te wszystkie rośliny (a poza sukulentami w domu ich jeszcze trochę jest) zabrać ze sobą... Ale zostawmy na razie to! 
Wróćmy do upominku od mojej mamy. Próbowałam sobie przypomnieć nazwę, ale niestety nie mogłam (jeśli wiecie, to dajcie mi znać w komentarzach). Wybrałam sobie kilka ślicznych sztuk i po powrocie do Białegostoku kupiłam dwie szklane miski. Jakiś czas temu wpadłam na pomysł wyeksponowania tych roślin w naczyniach. Dzięki połączeniu ziemi, kamyczków o różnych kolorach, szkła i piękna sukulentów, powstała niesamowita ozdoba.  Zobaczcie samie, jakie to proste.


POTRZEBUJEMY:
  • szklanych misek
  • sukulentów
  • dużych kamyczków, np. białych
  • małych kamyczków, np. białych
  • drobnych kamyczków dekoracyjnych, np szarych
  • ziemi do sukulentów
KROK 1. Na spód miski wsypałam trochę podłoża do sukulentów.

KROK 2. Na ziemię wrzuciłam kilka dużych białych kamyczków.
KROK 3. Następnie wrzucamy drobne kamyczki - tak, by zakryły poprzednie dwie warstwy.
KROK 4. Wszystko przykrywamy ziemią.
KROK 5. Do ziemi wsadzamy nasze sukulenty.
KROK 6. Na koniec wysypujemy ozdobne kamyczki na ziemię wokół roślin.
I GOTOWE! W 5 minut mamy piękną ozdobę, a nasze sukulenty mogą dalej się rozrastać i zachwycać swoim pięknem.Dzięki stworzeniu kilku warstw w miskach, całość przywodzi na myśl desery ;) (Wszędzie widzę czekoladę, a do soboty daleko...). Obecnie na moim parapecie stoi 5 takich naczyń wypełnionych sukulentami. Powiem Wam szczerze, że wolę rośliny bez kwiatów - są dużo wdzięczniejsze i nie przekwitają.
Dajcie znać w komentarzach, jak podoba Wam się ten sposób i czy też jesteście fanami sukulentów. Jakie jeszcze roślinki tego rodzaju byście  mi polecili? 

Może Ci się spodobać

0 komentarze